Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Prostytucja

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo, oznaczone sygn. akt PO V Ds. 5.2016, w sprawie zmuszania kobiet do uprawiania prostytucji i czerpania korzyści majątkowych z tego procederu.

W dniu 13 kwietnia br. zatrzymano 13 osób podejrzewanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw wskazanych wyżej i innych przestępstw.

Dwóm przywódcom i założycielom zorganizowanej grupy przestępczej, tj. Łukaszowi C. i Yuriiowi T. przedstawiono zarzuty dokonania m.in. czynów z art. 258 § 3 k.k. na terenie Opoczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi, Radomia i Warszawy.

Dwóm kolejnym osobom, tj. Larysie G. i Malwinie Z. przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwiania innym kobietom uprawiania prostytucji i czerpania z tego procederu korzyści majątkowych.

Postanowieniami Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 12 kwietnia br. podejrzani ci zostali tymczasowo aresztowani do dnia 7 lipca 2017 r.

Wobec pozostałych zatrzymanych – podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2017-04-26 |

254

Gwałciciel

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo przeciwko Przemysławowi S. podejrzanemu o zgwałcenie kobiety, w nocy z 24 na 25 lutego 2017 r. w miejscowości Kolonia Drużbice i spowodowanie obrażeń jej ciała, w warunkach powrotu do przestępstwa określonych w art. 64 § 1 k.k., tj. o czyn z art. 197 § 1 k.k. w zb. z art. 157 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. i art. 64 § 1 k.k.

Sąd Rejonowy w Bełchatowie postanowieniem z dnia 27 lutego 2017 r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2017-03-13 |

250

Niedoszły masowy morderca

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko Mirosławowi W., podejrzanemu o umyślne sprowadzenie, w dniu 9 lutego 2017 r. w Tomaszowie Mazowieckim, bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia mającego postać eksplozji materiałów łatwopalnych i pożaru w bloku wielorodzinnym w ten sposób, że po odkręceniu butli z gazem podpalił ją, a następnie opuścił mieszkanie, co zagroziło życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, tj. o przestępstwo z art. 164 § 1 k.k.

Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim postanowieniem z dnia 11 lutego 2017 r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2017-03-13 |

251

Sprzedawali gaz grzewczy jako paliwo LPG

Policjanci z łódzkiego CBŚP wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej, która rozprowadzała gaz grzewczy jako paliwo LPG. Organizatorami procederu było dwóch przedsiębiorców zajmujących się hurtowym obrotem paliwami. Zakupiony gaz grzewczy sprzedawali stacjom benzynowym jako paliwo LPG w województwach: łódzkim, śląskim i świętokrzyskim. W ten sposób oszukali Skarb Państwa na co najmniej 1,6 mln zł.

Funkcjonariusze Policji przeszukali blisko 50 miejsc, zabezpieczyli dokumentację i 85.000 zł oraz zatrzymali sześć osób, w tym dwóch liderów zorganizowanej grupy przestępczej. Policjanci wiedzieli, że liderzy grupy posiadają legalną broń palną i dlatego do ich zatrzymania zaangażowano antyterrorystów.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie prokurator zarzucił im kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa karno-skarbowe. Sąd, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował przywódców grupy. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2017-02-20 |

245

Rozbójnicy z Dobrzelowa

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo przeciwko:

  1. Sylwestrowi Ł. (lat 23) podejrzanemu o dokonanie w dniu 13 stycznia 2017 r. w Dobrzelowie, gm. Bełchatów rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci noża w ten sposób, że przystawiając nóż do klatki piersiowej kobiety zażądał od niej wydania pieniędzy w kwocie 7.000 zł, a następnie zabrał jej w celu przywłaszczenia papierosy o wartości 300 zł i pieniądze w kwocie 10 zł, tj. o przestępstwo z art. 280 § 2 k.k.
  2. Andrzejowi K. (lat 21) podejrzanemu o kierowanie rozbojem dokonanym przez Sylwestra Ł. oraz o ukrycie sprawcy rozboju i o zacieranie śladów tego przestępstwa, tj. o czyn z art. 18 § 1 k.k. w zw. z art. 280 § 2 k.k. w zb. z art. 239 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Sąd Rejonowy w Bełchatowie postanowieniami z dnia 28 stycznia 2017 r. zastosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2017-02-10 |

239

Strona 2 z 18Pierwsza | Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00