Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

AKTUALNOŚCI

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Opocznie prowadzi za nr PR Ds. 694.2019 śledztwo przeciwko Wojciechowi B. podejrzanemu o to, że:

  1. w dniu 23 maja 2019 roku około godz. 21:40 w sklepie spożywczym „ABC" w miejscowości Kruszewiec, pow. opoczyński, woj. łódzkie, dokonał rozboju posługując się niebezpiecznym przedmiotem w postaci broni pneumatycznej P84 SWISS ARMS w ten sposób, że trzymając w ręku w/w przedmiot i grożąc jego natychmiastowym użyciem zażądał od ekspedientki sklepu wydania pieniędzy, a następnie po wydaniu tychże w kwocie 2950 zł dokonał ich zaboru w celu przywłaszczenia czym działał na szkodę właścicielki sklepu tj. o czyn z art. 280 § 2 k.k.
  2. w dniu 25 lipca 2019 roku około godz. 00:13 usiłował dokonać rozboju posługując się niebezpiecznym przedmiotem w postaci broni pneumatycznej P84 SWISS ARMS na osobie pracownika stacji paliw Lotos Optima w miejscowości Opoczno, pow. opoczyński, woj. łódzkie, w ten sposób, że trzymając w ręku w/w przedmiot i grożąc jego natychmiastowym użyciem zażądał wydania pieniędzy wykrzykując słowa „kasa, kasa, dawaj kasę”, a następnie próbował wyrwać kasetkę wykonaną z metalu z zawartością 4000 złotych, która znajdowała się pod ladą, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na to, że w/w kaseta była przymocowana na stałe do lady sklepowej czym działał na szkodę właściciela stacji paliw Lotos Optima, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 280 § 2 k.k.
  3. w dniu 31 lipca 2019 roku około godz. 21:40 -21:50 usiłował dokonać rozboju posługując się niebezpiecznym przedmiotem w postaci broni pneumatycznej F84 SWISS ARMS na osobie ekspedientki w sklepie ABC w miejscowości Opoczno, pow. opoczyński, woj. łódzkie, w ten sposób, że trzymając w ręku w/w przedmiot i grożąc jego natychmiastowym użyciem zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepu pod groźbą zabójstwa, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na podjętą przez ekspedientkę sklepu próbę połączenia telefonicznego z organami ścigania, czym działał na szkodę właściciela sklepu tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 280 § 2 k.k.

W następstwie podjętych przez funkcjonariuszy KPP w Opocznie działań operacyjnych jako potencjalnego sprawcę dokonanej i usiłowanych zbrodni rozboju wytypowano Wojciecha B.

W dniu 13 września 2019r. w jego miejscu zamieszkania dokonano przeszukania w trakcie którego ujawniono opakowanie po broni pneumatycznej. Wojciech B. przebywał w tym czasie poza miejscem zamieszkania i nie udało się go zatrzymać. W dniu 17 września 2019r. Wojciech B. sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie i po ogłoszeniu mu postanowienia o przedstawieniu zarzutu w trakcie złożonych wyjaśnień przyznał się do dokonania i usiłowania dokonania przypisanych mu przestępstw rozboju.

W dniu 19 września 2019 roku Prokurator Rejonowy w Opocznie skierował wniosek do Sądu Rejonowego w Opocznie o zastosowanie wobec podejrzanego izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postanowieniem z dnia 20 września 2019 roku w sprawie II Kp 250/19 Sąd Rejonowy w Opocznie zastosował wobec Wojciecha B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2019-10-09 |

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00