Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 27 września 2021r. wszczęła śledztwo w sprawnie nieumyślnego spowodowania śmierci 21 letniej kobiety, której zwłoki ujawniono w dniu 26 września 2021 roku w Żelechlinku, tj. o czyn z art. 155 k.k.

Z poczynionych ustaleń wynika, że kobieta, która bawiła się na weselu w sali balowej w Żelechlinku, około północy opuściła salę i już na nią nie wróciła. W wyniku podjętych poszukiwań, około godz. 7 rano, w znajdującym w pobliżu zbiorniku wodnym w Żelechlinku ujawniono ciało poszukiwanej kobiety.

Realizowane są procesowe czynności mające na celu ustalić przebieg i przyczyny zdarzenia.

Osoby, które w nocy z 25 na 26 września 2021 roku w godzinach nocnych (pomiędzy północą, a godziną 4) przechodziły obok zbiornika wodnego w miejscowości Żelechlinek i mogły być świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim lub Prokuraturą Rejonową w Tomaszowie Mazowieckim.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-09-30 |

431

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 31 sierpnia 2021r. skierowała do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim akt oskarżenia przeciwko Marii M. o to, że w dniu 11 marca 2021 roku w Piotrkowie Trybunalskim, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawiła życia swoją babcię Irenę S., w ten sposób, że najpierw ją dusiła, a następnie jeden raz ugodziła nożem w okolice brzucha, powodując śmierć Ireny S., tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

Czyn zarzucony podejrzanej zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-09-30 |

432

Komunikat prasowy

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi za sygnaturą PO I 105.2020 postępowanie przeciwko Barbarze P. – byłej pracownicy Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim i trzem innym podejrzanym o czyny z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 65 § 1 k.k. i inne.

Główna podejrzana w sprawie, będąc pracownicą Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, w celu użycia za autentyczne podrabiała i przerabiała dokumenty, których kopie opatrywała stosownymi pieczęciami i sporządzała polecenia wypłat nadpłaconych opłat sadowych, w których jako numery rachunków bankowych stron i pełnomocników stron, wpisywała numery rachunków należących do niej i osób jej najbliższych. Tak sporządzone dokumenty przedkładała do podpisu uprawnionym osobom , wprowadzając je w błąd, co do faktu zaistnienia podstawy do wypłaty zwrotu opłaty. Podejrzana z popełniania tych przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Uzupełnione zarzuty, przedstawione podejrzanej w dniu 12 lipca 2021 roku, obejmują 756 czynów zabronionych, a dotychczas ustalona łączna kwota szkody, jaką w wyniku przestępczej działalności podejrzanej poniósł Skarb Państwa wynosi 1.026.376,70 złotych.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Barbara P. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. Wobec podejrzanej stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Śledztwo nadal jest w toku, a poczynione dotychczas ustalenia co do ilości zarzuconych podejrzanej przestępczych zdarzeń i wyliczenia ostatecznej szkody mogą ulec zmianie.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-07-16 |

423

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie w toku postępowania w sprawie pozbawienia życia Eweliny P., której zwłoki ujawniono w mieszkaniu jednego z bloków w Bełchatowie w dniu 3 lipca 2021 roku, na podstawie poczynionych ustaleń wytypowała jako sprawcę tego czynu konkubenta pokrzywdzonej Tomasza T. W związku z ukrywaniem się przez podejrzanego przed organami ścigania wdrożono poszukiwania na podstawie listu gończego. W wyniku szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, Tomasz T. został zatrzymany w dniu 12 lipca 2021 roku przez funkcjonariuszy Policji na terenie powiatu pajęczańskiego. W dniu 13 lipca 2021 roku wykonano czynności procesowe z podejrzanym w postaci ogłoszenia mu zarzutu o to, że w okresie pomiędzy 1 lipca, a 3 lipca 2021 roku, w mieszkaniu jednego z bloków w Bełchatowie, woj. łódzkiego działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Eweliny P. zadał jej cios narzędziem ostrokrawędzistym w okolicę szyi, powodując u niej ranę kłutą, które to obrażenia skutkowały zgonem pokrzywdzonej, tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tomasz T. przyznał się do popełnienia zarzuconego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, wskazując w nich, że nie chciał pozbawić swojej konkubiny życia. Sąd Rejonowy w Bełchatowie przedłużył wobec podejrzanego stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres do 3 miesięcy. Postępowanie jest w toku.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-07-14 |

422

Komunikat prasowy

W dniu 2 lipca 2021 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu w Łodzi współdziałając z funkcjonariuszami łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali trzy osoby zamieszane w proceder wprowadzania do obiegu papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze KAS i CBŚP przejęli prawie 1,5 miliona nielegalnych papierosów o wartości rynkowej powyżej 1 miliona złotych. Gdyby zostały one wprowadzone na rynek, Skarb Państwa poniósłby stratę o wartości ponad 1 300.000 złotych.

Ponadto w toku czynności u jednej z zatrzymanych osób ujawniono również broń, 54 szt. amunicji i tłumik oraz ponad 620.000 złotych w gotówce.

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim wobec jednej z osób przedstawiła zarzut popełnienia czynu posiadania nielegalnie broni palnej tj. o czyn z art. 263§2 k.k., a dwóm pozostałym zatrzymanym zarzuty dotyczące przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych w postaci papierosów bez polskich znaków akcyzy z art. 65 § 1 k.k.s. w zb. z. art. 69a § 1 k.k.s. w zw. z art. 7 § 1 k.k.s. w zw. z art. 9 § 1 k.k.s.

Wobec wszystkich podejrzanych Prokuratura zastosowała kumulatywne środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego. Postępowanie przygotowawcze jest na wstępnym etapie, ma ono charakter rozwojowy.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-07-09 |

421

Strona 2 z 28Pierwsza | Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00