Znajdujesz się na archiwalnej wersji strony WWW Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Aby przejść na nową wersję strony KLIKNIJ TUTAJ.

Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi czynności procesowe dotyczące ujawnionego w dniu 27 września 2021 r. ok. godz. 14:20 w miejscowości Stradzew gmina Grabica zdarzenia drogowego, które wstępnie zostało zakwalifikowane z art. 177 § 2 k.k.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, przejeżdżająca tą drogą kobieta zauważyła leżącego na poboczu rowerzystę, ciało jego było usytuowane pod rowerem. Mimo podjętych działań reanimacyjnych rowerzysta zmarł na miejscu zdarzenia.

Na obecną chwilę nie udało się ustalić świadków zdarzenia, którzy widzieliby moment upadku lub ewentualnie potrącenia rowerzysty przez inny pojazd.

Osoby poruszające się drogą przebiegającą przez miejscowość Stradzew w dniu 27 września 2021 roku w godzinach południowych, które mogły być świadkami zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim lub Prokuraturą Rejonową w Piotrkowie Trybunalskim.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-09-30 |

430

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 27 września 2021r. wszczęła śledztwo w sprawnie nieumyślnego spowodowania śmierci 21 letniej kobiety, której zwłoki ujawniono w dniu 26 września 2021 roku w Żelechlinku, tj. o czyn z art. 155 k.k.

Z poczynionych ustaleń wynika, że kobieta, która bawiła się na weselu w sali balowej w Żelechlinku, około północy opuściła salę i już na nią nie wróciła. W wyniku podjętych poszukiwań, około godz. 7 rano, w znajdującym w pobliżu zbiorniku wodnym w Żelechlinku ujawniono ciało poszukiwanej kobiety.

Realizowane są procesowe czynności mające na celu ustalić przebieg i przyczyny zdarzenia.

Osoby, które w nocy z 25 na 26 września 2021 roku w godzinach nocnych (pomiędzy północą, a godziną 4) przechodziły obok zbiornika wodnego w miejscowości Żelechlinek i mogły być świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim lub Prokuraturą Rejonową w Tomaszowie Mazowieckim.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-09-30 |

431

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 31 sierpnia 2021r. skierowała do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim akt oskarżenia przeciwko Marii M. o to, że w dniu 11 marca 2021 roku w Piotrkowie Trybunalskim, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawiła życia swoją babcię Irenę S., w ten sposób, że najpierw ją dusiła, a następnie jeden raz ugodziła nożem w okolice brzucha, powodując śmierć Ireny S., tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

Czyn zarzucony podejrzanej zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-09-30 |

432

Komunikat prasowy

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi za sygnaturą PO I 105.2020 postępowanie przeciwko Barbarze P. – byłej pracownicy Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim i trzem innym podejrzanym o czyny z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 65 § 1 k.k. i inne.

Główna podejrzana w sprawie, będąc pracownicą Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, w celu użycia za autentyczne podrabiała i przerabiała dokumenty, których kopie opatrywała stosownymi pieczęciami i sporządzała polecenia wypłat nadpłaconych opłat sadowych, w których jako numery rachunków bankowych stron i pełnomocników stron, wpisywała numery rachunków należących do niej i osób jej najbliższych. Tak sporządzone dokumenty przedkładała do podpisu uprawnionym osobom , wprowadzając je w błąd, co do faktu zaistnienia podstawy do wypłaty zwrotu opłaty. Podejrzana z popełniania tych przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Uzupełnione zarzuty, przedstawione podejrzanej w dniu 12 lipca 2021 roku, obejmują 756 czynów zabronionych, a dotychczas ustalona łączna kwota szkody, jaką w wyniku przestępczej działalności podejrzanej poniósł Skarb Państwa wynosi 1.026.376,70 złotych.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Barbara P. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. Wobec podejrzanej stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Śledztwo nadal jest w toku, a poczynione dotychczas ustalenia co do ilości zarzuconych podejrzanej przestępczych zdarzeń i wyliczenia ostatecznej szkody mogą ulec zmianie.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-07-16 |

423

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie w toku postępowania w sprawie pozbawienia życia Eweliny P., której zwłoki ujawniono w mieszkaniu jednego z bloków w Bełchatowie w dniu 3 lipca 2021 roku, na podstawie poczynionych ustaleń wytypowała jako sprawcę tego czynu konkubenta pokrzywdzonej Tomasza T. W związku z ukrywaniem się przez podejrzanego przed organami ścigania wdrożono poszukiwania na podstawie listu gończego. W wyniku szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, Tomasz T. został zatrzymany w dniu 12 lipca 2021 roku przez funkcjonariuszy Policji na terenie powiatu pajęczańskiego. W dniu 13 lipca 2021 roku wykonano czynności procesowe z podejrzanym w postaci ogłoszenia mu zarzutu o to, że w okresie pomiędzy 1 lipca, a 3 lipca 2021 roku, w mieszkaniu jednego z bloków w Bełchatowie, woj. łódzkiego działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Eweliny P. zadał jej cios narzędziem ostrokrawędzistym w okolicę szyi, powodując u niej ranę kłutą, które to obrażenia skutkowały zgonem pokrzywdzonej, tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tomasz T. przyznał się do popełnienia zarzuconego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, wskazując w nich, że nie chciał pozbawić swojej konkubiny życia. Sąd Rejonowy w Bełchatowie przedłużył wobec podejrzanego stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres do 3 miesięcy. Postępowanie jest w toku.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-07-14 |

422

Strona 2 z 28Pierwsza | Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 228
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00