Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Wyłudzała pożyczki

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim nadzoruje, prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim, dochodzenie przeciwko Monice M. (lat 38) podejrzanej o wyłudzenie i o usiłowanie wyłudzenia, w okresie od kwietnia 2016 r. do dnia 9 stycznia 2017 r., na szkodę różnych firm z Warszawy, Wrocławia i Krakowa - udzielających pożyczek gotówkowych, pieniędzy w łącznej kwocie 43.250 zł, tj. o czyny z art. 286 § 1 k.k. i z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 286 § 1 k.k.

Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim postanowieniem z dnia 20 stycznia 2017 r. zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2017-02-10 |

241

Agresja w Tomaszowie Mazowieckim i okolicach

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko Cezaremu D. (lat 50) podejrzanemu o to, że w dniu 25 listopada 2016 r. w Tomaszowie Mazowieckim, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia mężczyzny, zadał mu uderzenia tasakiem w okolice szyi i lewego barku, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci rozległych ran szyi i barku lewego, które to obrażenia zagrażały życiu pokrzywdzonego, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzieloną pokrzywdzonemu pomoc medyczną, tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k.

Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim postanowieniem z dnia 27 listopada 2016 r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Prowadzi także śledztwo przeciwko Danielowi B. (lat 30 ) podejrzanemu o to, że w dniu 26 listopada 2016 r. w Wyknie, gm. Ujazd, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia mężczyzny, zadał mu uderzenie nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem płuca, które to obrażenia zagrażały życiu pokrzywdzonego, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzieloną pokrzywdzonemu pomoc medyczną, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej roku kary pozbawienia wolności, będąc uprzednio skazanym za umyślne przestępstwo podobne w warunkach art. 64 § 1 k.k., tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 2 k.k.

Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim postanowieniem z dnia 28 listopada 2016 r. również zastosował wobec tego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Obu podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. W sprawach obu podejrzanych prowadzone są niezbędne czynności dowodowe.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-12-14 |

228

Wielbiciele konopi z okolic Bełchatowa

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi S. (lat 44), Krzysztofowi O. (lat 34) i Waldemarowi W. (lat 38) podejrzanym o nielegalne posiadanie, w Korablewie, gm. Rusiec, znacznej ilości środków odurzających w postaci 5,30 kg marihuany, tj. o czyny z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Robert S. jest też podejrzany m.in. o posiadanie, w Szczercowie, znacznej ilości środków odurzających w postaci 26,18 kg marihuany, tj. o kolejny czyn z art. 62 ust. 2 cytowanej ustawy i o nielegalne uprawianie, w Wiewcu, gm. Strzelce Wielkie, konopi indyjskich, tj. o czyn z art. 63 ust. 3 tej samej ustawy.

Sąd Rejonowy w Bełchatowie postanowieniami z dnia 10 listopada 2016 r. zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, a za przestępstwo z art. 63 ust 3 ustawy kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo jest kontynuowane.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-12-14 |

229

Tragiczne polowanie

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko Jerzemu T. (lat 60), podejrzanemu o to, że w dniu 23 października 2016 roku na terenie łąk pomiędzy miejscowościami Krzemienicą, a Strzemeszna, gmina Czerniewice, woj. łódzkie, nieumyślnie spowodował śmierć uczestniczącego w polowaniu myśliwego, w ten sposób, że będąc uczestnikiem zbiorowego polowania zorganizowanego przez koło łowieckie „Drop Niewiadów" naruszył warunki bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią palną oddając strzał ze sztucera do nieizdentyfikowanego celu, w wyniku czego postrzelił wspomnianego myśliwego w głowę, w następstwie czego doszło do jego zgonu, tj. o przestępstwo z art. 155 § 1 kk.

Wobec ww. podejrzanego Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie zastosowała dozór Policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 5000 złotych.

Postępowanie to jest w toku, w sprawie zachodzi konieczność uzyskania szeregu specjalistycznych opinii (biegłego medyka sądowego, biegłych z zakresu broni palnej i łowiectwa). Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-10-26 |

217

Alternatywny sposób zapłaty

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo przeciwko Marcinowi D. (lat 37) podejrzanemu o to, że w dniu 12 października 2016 roku, około godziny 10.30, na stacji paliw w miejscowości Wolbórz, przy ulicy Warszawskiej, dokonał kradzieży rozbójniczej na osobie pracowniku tej stacji, w ten sposób, że polecił mu zatankować do pełna samochód marki Daewoo Lanos benzyną i gazem LPG o wartości 254 zł, po czym oświadczył, że nie będzie płacił za tankowanie, a następnie odepchnął tego pracownika, grożąc mu pozbawieniem życia i trzymając w tym czasie ręku przedmiot przypominający nóż, tj. o czyn z art. 281 k.k.

W dniu 13 października 2016 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępstwa te zagrożone są karą od 1 do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie w sprawie trwają dalsze czynności dowodowe.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-10-21 |

215

Strona 5 z 20Pierwsza | Poprzednia | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00