Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Radomsku prowadzi śledztwo przeciwko Markowi T. podejrzanemu o to, że:

I. w dniu 1 listopada 2021 roku w msc. Dobryszyce, usiłował dokonać zabójstwa syna Jakuba T. na terenie posesji przy użyciu siekiery, poprzez kilkukrotne usiłowanie zadania ciosu siekierą uciekającemu Jakubowi T. a po przewróceniu się z pokrzywdzonym na ziemię, zadanie mu ciosu siekierą w okolice prawego barku powodując w ten sposób obrażenia ciała, które to spowodowały u pokrzywdzonego rozstrój zdrowia na okres poniżej dniu siedmiu, tj. o czyn art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk w zw. z art. 157 § 2 kk w zw. art. 11 § 2 kk

II. oraz o to, że znęcał się fizycznie i psychicznie w okresie od stycznia 2019 roku do dnia 1 listopada 2021 roku w miejscowości Dobryszyce nad synem Jakubem T., tj. o czyn art. 207 § 1 kk.

Sąd Rejonowy w Radomsku, uwzględniając wniosek Prokuratury, postanowieniem z dnia 3 listopada 2021 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za czyn z art. 148 § 1 kk ustawa przewiduje zagrożenie karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-11-10 |

437

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Radomsku prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko Tomaszowi R., podejrzanemu o to, że w dniu 19 października 2021 r. około godziny 17.00 w Radomsku, działając ze szczególnym okrucieństwem dokonał uśmiercenia psa typu Yorkshire Terrier należącego do nieustalonego właściciela, a następnie umieścił uśmiercone zwierzę w jednym z koszy na śmieci, popełniając tym samym występek polegający na umyślnym zamachu na porządek publiczny, działając publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, jednocześnie czynu tego dopuścił się w przeciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, będąc uprzednio skazanym za umyślne przestępstwo podobne, tj. o przestępstwo określone w art. 35 ust. 2 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt w zw. z art. 57a § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 kk.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia , które będą wymagały dalszej weryfikacji w toku postępowania.

Sąd Rejonowy w Radomsku, uwzględniając wniosek Prokuratury, postanowieniem z dnia 22 października 2021r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za czyn z art. art. 35 ust. 2 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przy czym skazując za występek o charakterze chuligańskim (art. 57a § 1 kk), sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę (art. 64§1kk).

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-10-28 |

435

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi czynności procesowe dotyczące ujawnionego w dniu 27 września 2021 r. ok. godz. 14:20 w miejscowości Stradzew gmina Grabica zdarzenia drogowego, które wstępnie zostało zakwalifikowane z art. 177 § 2 k.k.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, przejeżdżająca tą drogą kobieta zauważyła leżącego na poboczu rowerzystę, ciało jego było usytuowane pod rowerem. Mimo podjętych działań reanimacyjnych rowerzysta zmarł na miejscu zdarzenia.

Na obecną chwilę nie udało się ustalić świadków zdarzenia, którzy widzieliby moment upadku lub ewentualnie potrącenia rowerzysty przez inny pojazd.

Osoby poruszające się drogą przebiegającą przez miejscowość Stradzew w dniu 27 września 2021 roku w godzinach południowych, które mogły być świadkami zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim lub Prokuraturą Rejonową w Piotrkowie Trybunalskim.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-09-30 |

430

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 27 września 2021r. wszczęła śledztwo w sprawnie nieumyślnego spowodowania śmierci 21 letniej kobiety, której zwłoki ujawniono w dniu 26 września 2021 roku w Żelechlinku, tj. o czyn z art. 155 k.k.

Z poczynionych ustaleń wynika, że kobieta, która bawiła się na weselu w sali balowej w Żelechlinku, około północy opuściła salę i już na nią nie wróciła. W wyniku podjętych poszukiwań, około godz. 7 rano, w znajdującym w pobliżu zbiorniku wodnym w Żelechlinku ujawniono ciało poszukiwanej kobiety.

Realizowane są procesowe czynności mające na celu ustalić przebieg i przyczyny zdarzenia.

Osoby, które w nocy z 25 na 26 września 2021 roku w godzinach nocnych (pomiędzy północą, a godziną 4) przechodziły obok zbiornika wodnego w miejscowości Żelechlinek i mogły być świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim lub Prokuraturą Rejonową w Tomaszowie Mazowieckim.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-09-30 |

431

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 31 sierpnia 2021r. skierowała do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim akt oskarżenia przeciwko Marii M. o to, że w dniu 11 marca 2021 roku w Piotrkowie Trybunalskim, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawiła życia swoją babcię Irenę S., w ten sposób, że najpierw ją dusiła, a następnie jeden raz ugodziła nożem w okolice brzucha, powodując śmierć Ireny S., tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

Czyn zarzucony podejrzanej zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2021-09-30 |

432

Strona 1 z 281 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00