Znajdujesz się na archiwalnej wersji strony WWW Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Aby przejść na nową wersję strony KLIKNIJ TUTAJ.

Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 17.01.2014 roku wszczęła śledztwo w sprawie umyślnego sprowadzenia w dniu 15 stycznia 2014 roku w Brzustowie, bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia mającego postać eksplozji materiałów łatwo palnych i pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób.

W dniu 31.01.2014 roku w sprawie tej ogłoszono Krzysztofowi M. zarzut o to że:

  1. w dniu 15.01.2014 roku w miejscowości Brzustów, gm. Inowłódz, woj. łódzkie, sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo zdarzenia mającego postać eksplozji materiałów łatwo palnych i pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób, w ten sposób, że grożąc samospaleniem i wysadzeniem domu w powietrze rozlał wokół domu benzynę, a następnie udał się do wnętrza domu, gdzie posiadał pojemnik 5 litrowy w połowie wypełniony benzyną i trzymając w jednym ręku butelkę o pojemności 0,9 litra z benzyną, a w drugim ręku zapaloną świeczkę, groził podpaleniem oraz podpalił nasączoną substancją łatwo palną poduszkę i wyrzucił ją prze okna, a następnie próbował podpalić zapalniczką pojemnik z aerozolem, lecz zamierzonego celu w postaci podpalenia pojemnika z aerozolem nie osiągnął, gdyż został obezwładniony przez funkcjonariuszy policji, tj. o czyn z art. 164 § 1 k.k.
  2. w tym samym czasie i miejscu, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza policji podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, tj. o czyn z art. 222§1 kk.

W dniu 31.01.2014 roku Prokurator Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec wspomnianego podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim uwzględnił.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-02-21 |

65

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 10 stycznia 2014 roku wszczęła dochodzenie w sprawie zaistniałego w nieustalony czasie i miejscu publicznego nawoływania do zabójstwa Mariusza Trynkiewicza, poprzez założenie strony internetowej o nazwie „Śmierć Mariuszowi Trynkiewiczowi” na portalu Facebook i umieszczenia wpisów o takiej treści przez użytkowników tego portalu, tj. o czyn z art. 255 § 2 kodeksu karnego. Wspomniany przepis stanowi, że „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Zgodnie z polskim prawem przestępstwo to ścigane jest z oskarżenia publicznego, tym samym prowadzenie takiego postępowania jest obowiązkiem organów ścigania - niezależnie od tego, czy został złożony wniosek osoby pokrzywdzonej.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-02-11 |

59

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie w dniu 09 grudnia 2013 roku wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia zaistnienia, ujawnionego w listopadzie 2013 roku w miejscowości Kluki, czynu polegającego na dopuszczeniu się przez proboszcza miejscowej parafii wobec nieustalonych małoletnich poniżej 15 roku życia, czynności polegających na obcowaniu płciowym oraz innej czynności seksualnej lub doprowadzenia tych osób do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, tj. o czyn z art. 200 § 1 k.k.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-01-29 |

58

Prokuratura Rejonowa w Radomsku

Prokuratura Rejonowa w Radomsku w dniu 03 stycznia 2014 roku wszczęła śledztwo p-ko Robertowi B. i Wojciechowi S., którym przedstawiono zarzuty o to, że w dniu 01 stycznia 2014 roku w miejscowości Korytno, gm. Masłowice, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi sprawcami, nieumyślnie sprowadzili zdarzenie zagrażające mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru budynku mieszkalnego, w ten sposób, że po wcześniejszym zakupie zestawu petard o nazwie „Fajerwerki - zestaw sylwestrów", w miejscowym sklepie spożywczo-przemysłowym, rzucali zapalone petardy w kierunku drewnianego zabudowania, w tym również do jego wnętrza, doprowadzając do zaprószenia ognia, który to skutek mogli przewidzieć, mając na względzie drewnianą konstrukcję budynku, a co w konsekwencji doprowadziło do całkowitego spalenia domu, wewnątrz którego znajdował się w tym czasie zamieszkały tam mężczyzna, co również mogli przewidzieć wiedząc o jego niedomogach ruchowych, przez co nieumyślnie narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, bowiem pokrzywdzony opuszczając płonące domostwo i nie mając innej drogi ucieczki musiał przejść przez płonącą sień, w wyniku czego doznał obrażeń ciała w postaci oparzenia I i II stopnia twarzy, klatki piersiowej i karku, a które to spowodowały rozstrój jego zdrowia na okres powyżej dni 7, tj. o czyn z art. 163 § 2 k.k. w zw. z art. 160 § 3 k.k. w zw. z art. 157 § 3 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Radomsku z dnia 03.01.2014 roku, Sąd Rejonowy w Radomsku zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy, tj. do dnia 01.03.2014 roku.

Ta bulwersująca opinię społeczną sprawa była przedmiotem zainteresowania mediów, zwłaszcza że w następstwie nieodpowiedzialnego zachowania sprawców ubogi i niepełnosprawny mężczyzna trafił do Szpitala z poparzeniami I i II stopnia oraz stracił miejsce zamieszkania, które według wstępnej opinii Inspektora Nadzoru Budowlanego nie nadaje się już do dalszego zamieszkiwania, po szkodach jakie poczynił pożar w konstrukcji budynku mieszkalnego.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-01-28 |

57

Komenda Powiatowa Policji

w Radomsku prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radomsku dochodzenie wszczęte w dniu 02.10.2013r. w sprawie znieważenia w okresie od 27.09.2013r do dnia 30.09.2013r w miejscowości Ewina gm. Gidle pomnika, upamiętniającego bitwę partyzancką pod Ewiną, stoczoną w dniu 12.09.1944r przez III Brygadę Armii Ludowej z jednostkami armii niemieckiej, poprzez oblanie go czerwoną farbą i umieszczenie na nim napisów o treści: "ZA KATYŃ, GRODNO, LWÓW ZAPŁACI CZERWONA HOŁOTA, NORYMBERGA DLA KOMUNY", w wyniku czego powstały straty w kwocie 2.000,00zł na szkodę Urzędu Gminy w Gidlach, tj. o czyn z art. 261 kk w zb. z art. 288 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

| Udostępniający informację: brak danych | Data zamieszczenia: 2014-01-17 |

32

Strona 27 z 28Pierwsza | Poprzednia | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 228
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00